بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جهادگران بسیج سازندگی

دسته: کلام بزرگان منتشر شده در 18 دی 1393
نوشته شده توسط Super User بازدید: 2056

همراه با خورشید

انقلاب اسلامی، یادگار طیبه ی امام امت (بیانات رهبر معظم در دیدار جهادگران بسیج سازندگی)

عشق و ایمان ، بصیرت و همت ؛ اینها ستون هاهی اصلی است . عشق و ایمان . انسانی که ایمان ندارد ، محوری برای حرکت خود نمی تواند تصویر کند . انسانی که از احساس عاشقانه و عمیق قلبی برخوردار نیست ، نمی‌تواند این حرکت را ادامه دهد و استمرار بخشد . انسانی که همت ندارد ، به کارهای کوچک ، به فرازهای محدود اکتفاء می کند ؛ چشم به برترین قله ها نمی دوزد . انسانی که بصیرت ندارد ، راه را عوضی می رود ؛ اگر عشق و ایمانی هم در او هست ، آن را در راه غلظ مصرف می کند ، کج راهه می رود . عشق و ایمان ، همت و بصیرت ؛ اینها را انقلاب به مردم ما و جامعه ی ما داد ؛ لذا انقلاب شد همان شجره ی طیبه ای که در قرآن از آن نام برده شده است : ( ألَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ  الله کَلِمَهً طَیِّبهً کَشَجرهٍ طَیِّبه )کلمه ی طیّب مثل درخت نیکو نهاد و سالم و طیب است.

( أصلُهَا ثابِتٌ وَ فَرعُهَا فِی السَّمَاء ) ریشه دار ، دارای ریشه ی عمیق و مستحکم و دارای شاخ و برگ فراگیر . ( تُؤتِی أکُلَهَها کُلَّ حِینٍ بِإِذنِ رَبَّهَا )میوه ی مطابق فصل ، میوه ی مطابق نیاز در اختیار و در دسترس جامعه قرار می‌دهد . این کلمه ی طیبه است ؛ انقلاب یک چنین چیزی است . حرکت انقلابی‌ای که امام بزرگوار ما- آن رهرو حقیقی راه طیبین و اولیاء و شهدا و معصومین و صدیقین- در مقابل پای ما گذاشت ، همان کلمه ی طیبه است .

 

یک روز نیاز به حرکت دفاعی در درون جامعه بود ، یک روز نیاز به حرکت دفاعی در مرزهای کشور بود ، یک روز نیاز به تحکیم عقاید و ایمان هاست ، یک روز نیاز به خدمتگزاری است ؛ در همه ی این شرائط ، میوه های متناسب با فصل در اختیار مردم گذاشته می شود . این حرکت انقلاب است . عده‌ای خیال کردند انقلاب کهنه شد یا کهنه شدنی است . اعلام کردند انقلاب تمام شد ! خودشان تمام شده بودند ؛ خودشان ذخیره شان ته کشیده بود ، قادر به ادامه ی راه نبودند ؛ دنیا را ، جامعه را ، انقلاب را به خودشان قیاس کردند ؛ اشتباه کردند . ( نسوا الله فأنساهم انفسهم )وقتی با خدا قطع رابطه شد ، انسان حتّی خودش را هم درست نمی تواند بشناسد ، چه برسد به جامعه‌اش ، چه برسد به آرمانهایش . چه جور انسان با خدا قطع رابطه می کند ؟ وقتی که هوسها ، گرایش های مادی ، خود محوری ها بر جان انسان غلبه پیدا کرد و این جاذبه ها مثل تار عنکبوتی ، حشره ی ضعیف همت و ایمان آنها را در خود فرا گرفت ، آن وقت متوقف می شوند . اینجوری داشتیم . در گذشته هم داشتیم ، در آینده هم خواهیم داشت ؛ اینها ریزشها هستند . آن کسانی که از راه انقلاب و مسیر انقلاب باز می مانند ، لزوماً کسانی نیستند که از اول ، کمر دشمنی با انقلاب بسته اند . وقتی که انگیزه‌ی مادی بر انسان غلبه کرد ، در راه می ماند ؛ وقتی هدفهای کوچک و حقیر شخصی : رسیدن به مال و منال ، رسیدن به تجملات ، رسیدن به ریاست ، رسیدن به قدرت ، برای انسان شد هدف ، هدف اصلی از یاد می رود . 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود به سایت

امروز155
دیروز160
این هفته315
این ماه2613
کل بازدیدکنندگان218092
سه شنبه, 28 خرداد 1398 21:43
Powered by CoalaWeb