بیانات رهبری در جمع مردم دشت آزادگان

دسته: کلام بزرگان منتشر شده در 13 دی 1393
نوشته شده توسط Super User بازدید: 2847

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم دشت آزادگان

 و کاروانهای راهیان نور در دهلاویه 85/1/5

 

... یاد سرداران شهید و مجاهدان راه خدا گرامی باد.

یاد شهیدان خوزستان و جوانان مخلص عرب حمیدیه ، اهواز ، سوسنگرد ، هویزه و دیگر مناطق این استان و شهیدان آبادان و خرمشهر گرامی باد . این‌ها این کشور را بیمه کردند ...

الحمدللـه رب العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا ابی القاسم محمد و علی آله الطیبین الاطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما بقیة اللـه فی ا لارضین.

برای من مایه افتخار و سربلندی است که در این نقطه در جمع شما راهیان نور و مجموعه عشاق دلباخته یاد شهیدان حضور داشته باشم . به همه برادران و خواهران عزیزی که در این منطقه سکونت دارند و همین طور به شما برادران و خواهران عزیزی که از نقاط مختلف کشور برای تکریم شهیدان به این نقاط آمده اید ، سلام عرض می‌کنم . اگر این شهیدان عزیز نمی‌بودند و چنانچه این مردم مومن در این منطقه سد راه دشمن نمی‌شدند سرنوشت ایران عزیز و اسلامی چیز دیگری می‌شد . امروز و فردا و فرداها این ملت و این کشور مرهون فداکاری شهیدان عزیزی است که این منطقه عظیم را با جسم و جان خود محافظت کردند ، استقلال کشور را حفظ کردند و عزت این ملت را حفظ کردند . من در این منطقه مردمی را دیدم که عمر خود را در همین منطقه گذارنده بودند . برادران و خواهران عرب ، و با شجاعت ، با جانفشانی و وفاداری خود به اسلام و ایران عزیز آنچنان ایستادگی کردند که همه محاسبات دشمن بعثی و پشتیبانان خارجی او غلط از آب درآمد.

من در این منطقه جوانان غیور این کشور را مشاهده کردم که از اکناف این کشور پهناور و بزرگ، از آغوش خانواده‌ها از زندگی راحت در کنار پدر و مادر دل بریده بودند تا به اینجا بیایند و از مرزهای شرف و عزت ایران اسلامی دفاع کنند . خوزستان نقطه‌ای است که در آن توطئه دشمنان ناکام ماند خوزستان منطقه‌ای است که در آن محاسبات دشمنان اسلام غلط از آب درآمد.

طاغوت عراق طور دیگری محاسبه کرده بود و پشتیبانان صدام یعنی آمریکا و عناصر ارودگاه استکبار جهانی، محاسبات دیگری کرده بودند . همت شما مردم ، غیرت جوانان مسلمان از سراسر کشور، حمیت و ایمان مرد و زن این سرزمین محاسبات آنها را از ریشه باطل کرد . جان‌هایی در اینجا قربان اهداف بلند اسلامی شدند که این شهید عزیز ما شهید چمران یکی از نمونه‌های برجسته آن است . یاد شهدا گرامی باد ! سرداران شهید و مجاهدان راه خدا گرامی باد ! یاد شهیدان خوزستان و جوانان مخلص عرب از حمیدیه ، اهواز ، سوسنگرد ، شادگان ، هویزه و دیگر مناطق این استان و شهیدان آبادان و خرمشهر گرامی باد ! اینها این کشور را بیمه کردند .

یک پیام به استکبار جهانی؛ استکبار جهانی بداند که این ملت فولاد آبدیده است . زن و مرد این کشور و این مرز و بوم جوان و پیر این میهن بزرگ اسلامی و نسلهای پی در پی از این ملت بزرگ که در کوره‌های حوادث آبدیده شده‌اند برای خودشان یک رسالت قائلند ، رسالت پاسداری از اسلام و پرچم برافراشته اسلام در این سرزمین که امروز یک و نیم میلیارد مسلمان در مناطق مختلف دنیا به این پرچم چشم دوخته‌اند . این عمق راهبردی ملت و انقلاب ما در کشورهای اسلامی منطقه است در فلسطین است در شمال افریقاست در خاورمیانه است در آسیای میانه است و در شبه قاره است اینها عمق راهبردی ملت ایران است .

پیام دوم خطاب به مسئولین عزیز خودمان است مسئولین کشور قدر این ملت را بدانند این پیوند میان ملت و مسئولین یک چیز ارزشمندی است . با همه وجود برای این مردم و همه مناطق کشور کار کنند به خصوص منطقه‌ای مثل منطقه پر استعداد خوزستان که هم از لحاظ طبیعی و هم از لحاظ نیروی انسانی منطقه بسیار با استعدادی است .

 

خدا را شکر می‌کنیم که این دولتی که اکنون سرکار است دولت کار است ، دولت کار و دولت خدمت . ملت هم همین را می‌خواهد مردانی که آستین‌ها را بالا بزنند و کمر خدمت به این مردم را ببندند . من در سال هفتاد و پنج که به خوزستان آمدم در تمام این منطقه وسیع حرکت کردم خیلی جاها را خودم از نزدیک دیدم خیلی جاها هم هیئت‌هایی فرستادیم دیدند ؛ اگر آن برنامه‌هایی که در نه سال قبل برای خوزستان طراحی شد خوب اجرا می‌شد حالا ما خیلی جلوتر بودیم حالا هم دیر نشده است باید برای خوزستان و همه استانهای کشور تلاش‌های مجدانه ، دلسوزانه و مدبرانه انجام بگیرد . 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود به سایت

امروز157
دیروز160
این هفته317
این ماه2615
کل بازدیدکنندگان218094
سه شنبه, 28 خرداد 1398 22:23
Powered by CoalaWeb