یادمان باشد که :

دسته: دفاع مقدس منتشر شده در 14 دی 1393
نوشته شده توسط Super User بازدید: 4233

یادمان باشد که :

ü   یادمان باشد زندگی در پرتو ایثار و گذشت راهی است برای پرورش عشق و مهربانی . برای همه روزها ، برای همه لحظه ها و برای همه نسلها.

ü   یادمان باشد کسانی را که نه جنگ را دوست داشته اند و نه ماشینهای جنگی را ، اما دشمن که آمد به جنگ قد کشیدند تا سد کنند راه دشمن را که به غارت آمده بود .(یادشان گرامی باد.)

ü   یادمان باشد ، شهیدان اهالی حق و حقیقتند ، آنان که مقیمان کوی میخانه‌اند و آنچه ما می گوییم جرعه‌ایست از آن می روحانی که آنان بر خاک و افلاک افشاندند.

ü   یادمان باشد بانگ رسای همه مردان مردی که از حنجره های پاک خدایشان عزت و آزادگی و شرف را فریاد برآوردند تا در همه تاریخ جاودان بماند.

ü     یادمان باشد تا چشمانمان بر مدار ولایت بیدار است هیچ دشمنی را توان آمدن این سوی خاکریز نیست.

ü   یادمان باشد که یاد شهیدان حقیقتی است از عشق و راستی و درستی که همواره با ماست و در حقیقت زندگی ما جاری است.

ü     یادمان باشد شهیدان سرچشمه زلال خوبیهایند

ü   یادمان باشد این فرزندان امام خمینی کبیر (ره) بوده‌اند که غزل عرفان مثنوی و حماسه را بر هم آمیخته‌اند و قصیده مقاومت سروده‌اند و هر کدام خورشید تابناکی شده‌اند بر تارک آسمان ایران اسلامی و چراغی فرا راه آیندگان این مرز و بوم.

ü     یادمان باشد که شهید خورشیدیست که به انقلاب پرتو می‌افکند و شهادت چراغ هدایت است.

ü   یادمان باشد بهار آرزوهامان به کرم میزبانی کریمانه دلاوران این مرز و بوم است که گل می دهد یادشان را به دل بسپار تا همواره بهاری باشیم.

ü   یادمان باشد ، حنجره های زخمی ، آوازهای شکسته ، لبهای تشنه در نیزه باران آفتاب، شطی ز عطش ، فواره‌های سرخ و آسمانی از کبوتر در پرواز نگذاریم ترک غفلت بر سطح آینه این همه سال خاطره بنشیند.

ü   کوة استواریت ، آسمان صداقتت ، دریای افتادگیت و سرزمین ایثار و حماسه و جانفشانیت یادم هست ، یادمان باشد.

ü     یاد مردان دلاوری که دلداده امام (ره) بودند و دل سپرده وطن بخیر

ü   یادم هست نوای دل کش نسیم را از شکافتن ستاره‌ها با خبر کردی و از میان تاریکی عبور دادی ، تو را و حس حضورت را یادم هست ، جانفشانیت را ، پایمردیت را ، یادم هست ، یادمان باشد.

ü     یاد و خاطره جرعه نوشان کوثر معرفت و ره پویان کوی جهاد و شهادت گرامی می‌داریم.

ü     یاد روزهای هشت سال دفاع مقدس بخیر، روزهایی که آفتاب مشرقین از نگاه مردان جبهه ها طلوع می‌کرد.

ü     سلام بر شهیدان ، جانبازان ، ایثارگران و تمام نامهای درخشان کتاب افتخار ایران اسلامی

ü     سلام بر شهیدان، انسانهای راستین زمان در ملکوت زمین

ü     سلام بر شهیدان سرایندگان نوای حق و حقیقت

ü     سلام بر طلایه‌داران عزت و سرافرازی میهن اسلامی در روزهای پر شور انقلاب

ü     سلام به دل شدگانی که دل به دوست دادند تا جان بستانند.

ü     سلام به مسافران به مقصد رسیده راه عشق ، راه حماسه و ایثار ، آنهایی که مُقیم حضرت جانانند.

ü   سلام به یادگاران روزهای سنگر و دعا، حماسه و ظفر، آنهایی که جنگیدند برای خدا و رو سفید شدند در پیشگاهش.

ü   سلام و درود بر یاد و خاطره یارانی که عاشقانه رفتند اما هنوز لاله‌های سرخ دشتهای این خاک به یُمن آنها به پا ایستاده‌اند.

ü   ای شهید ، ای آنکه برکرانه ازلی و ابدی وجود نشسته‌ای نیستی اما ترانه عاشقیت هنوز در گوش پرهیاهوی شهر زمزمه می شود تا آیین ایثار و جوانمردی را دیگر باره به جستجو برخیزیم.

ü   آنچه در هشت سال دفاع مظلومانه ملت ایران خلق شد از سویی محصول عشق و عرفان و از سوی دیگر محصول دلاوری و مردانگی بود دلاور مردان وطن ، یاد را زنده نگه می‌داریم.

ü   از شهدای روزهای انقلاب و تمامی شهدای سرافراز میهن می‌توان آموخت کرامات انسانی چگونه در عرصه مبارزه و جهاد به فعلیت می‌رسد.

ü     آنان که معنای جهاد اکبر و جهاد اصغر را درک کردند و زمزمه جویبارهای بهشت را شنیدن.

ü   زمان ورق می‌خورد ، تقویم ها کهنه می شوند اما روزهای سربلندی ایرانیان پایانی ندارد چرا که راه مردان بزرگ همیشه ادامه دارد.

ü   از شهید نوشتن و از شهید گفتن قدمی و هنری بیتا می‌طلبد ، دعا کنیم یارای صعود به بارگاه آسمانیش را داشته باشیم. (یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.)

ü   می گفت : هر روز، هر شب وقتی از کنار خیابانها و این کوچه‌ها می‌گذرم و نام تو را که حکایت عشق  بودی و ایثار، بر پلاکی ساده روی دیوار می بینم . یادم می‌ماند که آرامش امروز، اقتدار امروز ریشه در حماسه و جانفشانی دیروز تو دارد !

ü   سلحشوران و غیور مردان وطن عاشقانه سبک‌بالانی بودند که همچون پرنیان عشق در هنگامه های دشوار و پر خطر حماسه ، دلاورانه جنگیدند و قهرمانانه در راه دل و دین چون لاله به خون آغشته شدند.

 

ü   قدم به قدم، صدای یا حسین(علیه السلام) از ذره ذرة این خاک به گوش می رسد، یادمان باشد، مراقب باشیم روی حرمت لاله ها قدم نگذاریم. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود به سایت

امروز122
دیروز397
این هفته1877
این ماه12914
کل بازدیدکنندگان350595
شنبه, 10 آبان 1399 08:34
Powered by CoalaWeb