اولین سیلی که در دوران دفاع مقدس به یک خائن و مزدور زده شد

دسته: خاطرات منتشر شده در 23 آذر 1393
نوشته شده توسط Super User بازدید: 3291

بسم رب الشهداء و الصدیقین

اولین سیلی که در دوران دفاع مقدس به یک خائن و مزدور زده شد توسط پاسدار جاوید الاثر شهید عبد عبیات در سوبله (از توابع بستان) بود.

در حالی که رزمندگان مؤمن و غیور سپاه حمیدیه، سوسنگرد، نیروهای ژاندارمری و مردمی مشغول دفاع از پاسگاه مرزی سوبله (از توابع بستان) بودند. هلیکوپتر عراقی آمده بود مواضع نیروهای خودی را بمباران کند شهید عبد عبیات و دیگرعزیزان رزمنده با دیدن هلیکوپتر دشمن خواستند به طرف آن تیراندازی کنند که یک خائن و مزدور نگذاشت بچه ها تیراندازی کنند و به آنها گفت: که بچه ها هلیکوپتر خودی است تیراندازی نکنید. متأسفانه هلیکوپتر دشمن مواضع بچه ها را بمباران کرد. شهید بزرگوار عبد عبیات موقعی که قصد و نیت شوم و پلید این فرد خائن را متوجه شد بدون معطلی سیلی محکمی تقدیم صورت منحوس وی کرد. با پیشروی نیروهای صدامی این خائن پس از ساعتی عراقی ها او را به اسم صدا کردند و به طرف آنها گریخت و ملحق شد. بنی صدر و امثال آن، خیانتی بزرگ و نابخشودنی به ایران اسلامی و شهدای معظم ملت ایران کردند.

چرا که در آنسوی دیگر در حالی که مردم با ایمان خرمشهر مشغول دفاع از شهر در مقابل دو لشکر عراق بودند، بنی صدر به وعده دادن اکتفا می کند. و وقتی نیروهای سپاه از او می خواهند که برای پشتیبانی آنها فانتوم بفرستد می گوید: مگر فانتوم نقل و نبات است که برایتان بفرستم. یکی از رزمندگان فریاد زد بیایید کمک، سیب ها رو خالی کنید. از لبنان فرستادند. نمی دانستیم خنده کنیم یا گریه! حتی لبنانی ها هم برای ما کمک فرستاده بودند، ولی از توپخانه خودمان که بنی صدر گفته بود دارد می آید، خبری نبود. گروه توپخانه اعزامی از اصفهان، که بنی صدر خائن روزهای اول جنگ وعده آمدن آن را داده بود پس از 36 روز (یعنی یک روز پس از سقوط خرمشهر) وارد منطقه شد. پس از عزل بنی صدر، ظرف کمتر از یک سال، در چهار عملیات بزرگ ثامن الائمه 8، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس، 57 درصد از سرزمین هایی که در طول جنگ به  اشغال دشمن بعثی درآمده بود، آزاد شد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود به سایت

امروز126
دیروز397
این هفته1881
این ماه12918
کل بازدیدکنندگان350599
شنبه, 10 آبان 1399 08:55
Powered by CoalaWeb